Oświetlenie wnętrz – aktualne trendy

Mówiąc o aranżacji wnętrz, nie należy zapominać o często pomijanym elemencie, jakim jest odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, które odgrywa bardzo dużą rolę w praktycznie każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane jest w stanie podkreślić charakter wnętrz, działa to jednak również w drugą stronę – złe oświetlenie może zrujnować nawet najbardziej wyszukaną aranżację. Jakie więc oświetlenie wybrać?

Trend 1: wszechobecny minimalizm

Minimalizm i surowe loftowe wnętrza to wciąż najgorętsze trendy, które wymagają specyficznego oświetlenia, które będzie do nich przede wszystkim pasować i podkreślać ich industrialny charakter – modne pozostają więc dekoracyjne żarówki Edisona, które szczególnie dobrze odnajdują się w takich właśnie stylizacjach. Oświetlenie wnętrz żarówkami, które pozbawione są abażura czy klosza, doskonale wpisuje się w charakter tego typu aranżacji. Ciekawą odmianą tego właśnie trendu są lampy stojące, których klosz stanowi jakby żarówkę – jest to świetny sposób na oświetlenie salonu czy biura.

Trend 2: światło, którego źródła nie widać

A mowa tutaj oczywiście o oświetleniu ledowym, które nie dość, że efektownie się prezentuje, to dodatkowo jest bardzo energooszczędnym rozwiązaniem. Oświetlenie ledowe doskonale sprawdza się szczególnie na schodach, w garderobach, kuchniach oraz dodając uroku podwieszanym sufitom. Taśmy LED pozwalają na stworzenie naprawdę niepowtarzalnego charakteru, ale są również niezwykle funkcjonalne, o czym można się przekonać, podświetlając nimi szafki w kuchni czy wieszaki w garderobie.

Trend 3: ekologia, która wkracza w każdy aspekt aranżacji wnętrz

Hasło „ekologia” to aktualnie jedno ze słów, które budzi najwięcej kontrowersji i wkracza w każdą dziedzinę naszego życia, również i w aranżację wnętrz. Naturalne materiały z powodzeniem wkradają się w różnego rodzaju projekty, sprawiając, że lampy drewniane czy te wykonane z wikliny przeżywają swoją drugą młodość. Tego rodzaju lampy doskonale czują się we wnętrzach w stylu rustykalnym, gdzie wiele mebli jest wykonanych właśnie z drewna.

Trend 4: oświetlenie, które zwraca uwagę swoim rozmiarem

Jednym z trendów, które nie pozwolą przejść wobec siebie obojętnie, są lampy podłogowe w wersji XXL – im większe, tym lepiej. Tego rodzaju lampy na wysięgniku doskonale sprawdzają się w dużych i przestronnych salonach, gdzie oprócz tego, że służą jako źródło światła, są również, a może przede wszystkim dodatkiem dekoracyjnym, który przykuwa uwagę. W wypadku naprawdę dużych lamp modne będą nawet zapomniane już nieco abażury, jednak zdecydowanie te o geometrycznych kształtach i w jednolitej kolorystyce.

Dużym błędem popełnianym podczas urządzania wnętrz jest zapominanie właśnie o odpowiednim oświetleniu, kilka trendów, które przedstawione zostały powyżej, mogą więc stać się inspiracją do tego, aby zadbać również i o ten aspekt aranżacji pomieszczeń.

Przeczytałeś nasz artykuł? Jeśli tak to odwiedź stronę Meble biurowe Warszawa – TnT Office. Dziękujemy również za pomoc w jego zredagowaniu.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *